Aktivitásmérő súlyzós edzéshez
2019. szeptember 11. írta: D. János

Aktivitásmérő súlyzós edzéshez

Pár hete vettem egy Mi Band 4 aktivitásmérőt. Sokat gondolkodtam rajta, hogy szükségem van-e rá, hiszen hasonló eszközt főleg futók használnak, én viszont nem futok. Viszont elég olcsó volt ahhoz, hogy tegyek vele egy próbát. Az alábbiakban azt olvashatjátok, hogy a Mi Band 4 mely funkcióit találtam hasznosnak erőemelő-jellegű funkcionális edzés szempontjából.

Lépésszámlás:

Közvetlen nem kapcsolódik a súlyzós edzéshez, de a gyaloglás nagyon hasznos. Égeti a kalóriákat, de nem fáraszt ki túlzottan, így pl. nem akadályozza egy nehéz guggoló edzés utáni regenerációt. Nekem nagyon bevált, hogy kitűzök egy minimális célt (8000 - 10000 lépést), amit naponta gyalogolnom kell. Ez segít kordában tartani a testsúlyomat, sőt csak ezzel, hogy az elmúlt két hétben megtettem a minimális lépésszámot, fogytam 1 kilót.

Pulzusmérés:

Nekem abból a szempontból volt hasznos, hogy meg tudtam állapítani melyik gyakorlat dobja meg legjobban a pulzusomat. Engem is meglepett, hogy egy guggolás- vagy swing sorozat által produkált pulzus mennyivel elmarad egy robbanékony gorilla- vagy békajárás pulzusától. Hasznos információ még a nyugalmi pulzus is, mert, ha ez túl magas az egyértelműen valamilyen problémára utal. Egyébként ha túlságosan izzadt a csuklónk, hajlamos a pulzusmérő irreálisan alacsony értékeket mérni, szóval nem tökéletes, de a változás iránya jól monitorozható.

Workout funkciók:

Itt az "exercise" menüpont alatt található, ami súlyzós edzés közben hasznos lehet. Méri az edzés időtartamát és az elégetett kalóriákat (ez utóbbi persze nem túl pontos), valamint a pulzust. A pulzus alapján különböző zónákba sorolja az erőkifejtést, "relaxed"-ről indulva. Ami hasznos, hogy az időmérés alapján figyelhetjük a pihenőidők hosszát és később visszanézhetjük, hogy az egyes edzéseink mennyire voltak intenzívek. Kipróbáltam még biciklizés közben a "cycling" funkciót is, ez is nagyon praktikus: távolságot és sebességet is mér (egész pontosan).

Stopper és Időzítő:

Nagyon hasznos minden időre végzett gyakorlathoz. Sokkal könnyebb edzés közben a csuklódra nézni, mint egy telefon kijelzőjére, hogy lecsekkold az időt. Edzőként különösen hasznos, hogy nem kell külön eszköz, hogy lemérjek egy plank időtartamot vagy egy EMOM-ot.

Zene vezérlés:

Tudjuk vele léptetni a telefon lejátszójában (pl. Spotify-ban) beállított lejátszási lista zenéit vagy állítani a hangerőt. Szintén nagyon felhasználóbarát funkció, ha észrevesszük, hogy az aktuális zene nem illik az edzéshez vagy nem megfelelő a hangereje.

Értesítések, időjárás és ébresztés:

Nem közvetlenül az edzéshez kapcsolódik, de nagyon hasznos funkciók. Beállíthatjuk, hogy melyik app értesítései jelenjenek meg a Band-en is, valamint megnézhetjük az aktuális és a következő néhány nap időjárását. Állíthatunk be ébresztést is, amit diszkrét rezgéssel jelez a karkötő, így nem kell aggódnunk, hogy esetleg a mellettünk alvót is felébresztené.

Alvás elemzés:

Az aktivitásmérő elemzi az alvásunkat is, amit mély alvás, könnyű alvás és ébrenlét kategóriákba sorol. Az eredményeket a telefonunkra telepített appban tekinthetjük meg. Számomra kérdéses, hogy mennyire pontos ez a mérés, de általában hosszabb mély alvás fázist mér, amikor jobban sikerül aludnom, vagyis nem teljesen random az eredmény.

Összességében csak ajánlani tudom a Mi Band 4-et és hasonló aktivitásmérőket, azoknak is, aki erőemelő, testépítő vagy más súlyzós, illetve funkcionális edzést végeznek. Én ez alatt a pár hét alatt nagyon megszerettem.

miband.jpg

A bejegyzés trackback címe:

https://azedzesjatek.blog.hu/api/trackback/id/tr1915064454

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása